Chiny: Kościół „patriotyczny” broni krzyży

Członkowie Patriotycznego Stowarzyszenia Chińskich Katolików zaapelowali do komunistycznych władz o wstrzymanie akcji zdejmowania krzyży z kościołów.

Stowarzyszenie jest uznanym przez komunistów organem, którego zadaniem jest kontrola tzw. oficjalnego Kościoła katolickiego. „Krzyż będący symbolem wiary chrześcijańskiej znajduje się na wielu budynkach kościelnych uznawanych przez władze, nie da się więc wytłumaczyć, dlaczego krzyże są siłą usuwane” – czytamy w apelu. Podkreśla się w nim,  że akcja zdejmowania krzyży powoduje konflikty między księżmi i wiernymi.

Kampanię ich usuwania zainicjowano w Chinach po koniec 2013 r. Tylko w regionie Zhejiang usunięto ich 1000, z tego 40 z kościołów katolickich. 9 lipca władze zarządziły zdjęcie krzyża z dachu kościoła w Jingjiang – ostatniego w tym regionie, gdzie jeszcze był widoczny ten najważniejszy symbol chrześcijaństwa. Według wielu chińskich katolików apel Patriotyczne Stowarzyszenie Chińskich Katolików nie tyle jest zwrócony do władz, co ma na celu przypodobanie się miejscowym wiernym.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.