Bronią krzyża, protestując na dachu kościoła

W Chinach grupa chrześcijan od miesiąca protestuje na dachu kościoła przeciwko nakazowi zdjęcia krzyży ze świątyń. Władze prowincji Zheijang (Czeciang) na wschodzie kraju apelują o przerwanie protestów i grożą demonstrantom więzieniem.

W zeszłym roku władze prowincji wydały nakaz zdjęcia krzyży z kościołów, co wywołało sprzeciw środowisk chrześcijańskich - informuje w czwartek agencja Reutera.

Dwadzieścioro dwoje chrześcijan z miasta Huzhou rozpoczęło protest na początku lipca. Zagrozili oni, że zeskoczą z dachu, jeśli z ich świątyni zostanie usunięty krzyż. Od czwartku liczba protestujących zmniejszyła się do ośmiu; niektórzy musieli zrezygnować z akcji ze względu na zbyt wysokie temperatury.

Członkowie wspólnoty poinformowali, że służby bezpieczeństwa otoczyły kościół, odcinając tym samym dostawy żywności dla protestujących.

W lipcu chińskie media podały, że władze prowincji zaprzeczyły usuwaniu krzyży ze świątyń, argumentując, że część z nich została jedynie przeniesiona w inne miejsca ze względów bezpieczeństwa.

Organizacja ChinaAid poinformowała, że w prowincji Zheijang zniszczono lub przeniesiono jak dotąd ponad 1,5 tys. krzyży.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • sorcier
  06.08.2015 20:02
  "Boże, Rządco świata i Światło narodów,
  wejrzyj na cały naród chiński w dniach jego zmagań i cierpień.
  Umocnij Kościół w Chinach,
  który uczestniczy w cierpieniach Twojego umiłowanego Syna.
  Pozwól, aby Jezus Chrystus
  dla tamtejszego Kościoła i całego narodu chińskiego
  był zawsze światłem i zmartwychwstaniem!

  Ojcze Niebieski, spraw,
  aby z cierpienia Twojego Kościoła wzeszło ziarno,
  które dojrzeje do dnia Twojej chwały!
  Pozwól wszystkim na udział w tej chwale,
  która w Tobie, Ojcze Niebieski,
  w Twoim Synu i w Duchu Świętym,
  trwa na wieki wieków.
  Amen.

  Maryjo, Cesarzowo Chin, módl się za Twój naród chiński!"
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.