Po homoseksualiście lesbijka

Zjednoczony Kościół Kanady, największe wyznanie protestanckie w tym kraju, ma nowego zwierzchnika. Została nim pastorka Jordan Cantwell.

Trzeba zauważyć, że wybór ten utrwala w Zjednoczonym Kościele Kanady pewną tradycję, która oddala go Ewangelii, a tym samym i Kościoła katolickiego. Pastorka Cantwell jest bowiem lesbijką żyjącą w tak zwanym związku małżeńskim z inną pastorką. Natomiast jej poprzednik, ustępujący zwierzchnik Zjednoczonego Kościoła Kanady, pastor Gary Paterson jest homoseksualistą żyjącym w tak zwanym małżeństwie z innym pastorem.

Pastorka Cantwell urodziła się w 1967 r. w Nowym Jorku. Jej ojciec był katolikiem, a matka metodystką. Pod koniec lat 80-tych przystąpiła do Kościoła Zjednoczonego. Do tej pory zajmowała się między innymi dialogiem ekumenicznym z Kościołem katolickim.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.