Straciłam wszystko poza Jezusem

„Straciłam wszystko poza Jezusem”. Te słowa świadectwa zabrzmiały na Ogólnoindyjskim Kongresie Eucharystycznym w Bombaju. Wypowiedziała je Kanaka Rekha, której cudem udało się ujść z życiem w czasie antychrześcijańskich pogromów, jakie w 2008 r. miały miejsce w stanie Orisa.

Hinduistyczni oprawcy schwytali jednak jej męża i torturami starali się zmusić do wyrzeczenia się Chrystusa. Gdy jednoznacznie stwierdził, że nigdy nie wyrzeknie się wiary, ścięli mu głowę, odrąbali nogi, a następnie podpalili. Umierając w mękach do końca modlił się do Jezusa. Jego żonie z dwojgiem małych dzieci udało się uciec do lasu. Oprawcy spalili jednak cały ich dobytek. Mordercy są już na wolności, a kobieta nie może wrócić do swojej wioski, ponieważ grożą oni, że się na niej zemszczą za to, iż zgłosiła sprawę na policję.

„Straciłam męża, straciłam dom i wszystko, co posiadałam, ale nie straciłam wiary. Jezus jest moim Zbawicielem” – mówiła Kanaka Rekha na Kongresie w Bombaju. „Takie świadectwa budują naszą wiarę i pokazują, że Jezus jest z nami – mówił po jej poruszającym wystąpieniu gospodarz spotkania kard. Oswald Gracias. – Krzyż jest nieodłącznie wpisany w nasze życie, ale z Jezusem zwyciężamy”.

Krajowy Kongres Eucharystyczny w Bombaju przebiegał pod hasłem: „Karmieni miłością Chrystusa, by nakarmić innych”. Jego celem było odnowienie wiary indyjskich chrześcijan i przylgnięcia do Jezusa Eucharystycznego. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedstawiciele Kościóła łacińskiego, ale też syromalabarskiego i syromalankarskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.