Walencja: Młodzi, wiara, solidarność i sztuka

Dzisiaj rano uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych po raz pierwszy mieli okazję doświadczyć wspólnoty międzynarodowej. Podczas spotkań w parafiach, gdzie zostali ugoszczeni, rozmawiali w małych grupach na temat wiary.

Dzielili się przeżywaniem swojej duchowości w różnych kontekstach kulturowych, w których się wychowali.

Zarówno dzisiaj, jak i jutro młodzi pielgrzymi wezmą też udział w specjalnych spotkaniach tematycznych. Zostały one podzielone na trzy bloki: duchowość, solidarność oraz sztuka. Każdy uczestnik może wybrać spośród kilkudziesięciu propozycji istotny dla siebie temat. Mówi br. Marek ze wspólnoty w Taizé:

„Tych tematów jest rzeczywiście bardzo duże bogactwo. Na przykład w dziale wiara i duchowość młodzi będą mieli okazję spotkać się z siostrami karmelitankami i poznać nadzwyczajne doświadczenie duchowe św. Teresy z Avili. Będzie spotkanie z przedstawicielami gminy żydowskiej, chrześcijanami i muzułmanami, którzy tu w Walencji prowadzą ze sobą dialog. Będzie też okazja, by pogłębić temat miłosierdzia, wcale nie taki łatwy do zrozumienia. Będzie więc pytanie: Czy miłosierdzie jest niebezpieczne? Następnie w dziale związanym z solidarnością odbędzie się spotkanie z burmistrzem Walencji i z sędzią, który angażuje się w walkę z korupcją. Będzie zwiedzanie specjalnej wystawy poświęconej migracjom. Natomiast w dziale sztuka i kultura będzie prezentacja młodzieżowych zespołów muzycznych i koncert. Do wyboru jest też spotkanie z ludźmi zaangażowanymi w kultywowanie walenckiej tradycji festynów ludowych. Proponuje się także zwiedzenia z przewodnikiem katedry w Walencji i nawiedzenie kaplicy Świętego Kielicha Miłosierdzia. Według tradycji jest to czasza kielicha, którego Pan Jezus użył podczas Ostatniej Wieczerzy”.

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama