"Charlie Hebdo" oskarża chrześcijan

W rocznicę zamordowania w Paryżu przez islamskich terrorystów pracowników redakcji Charlie Hebdo na okładce tego satyrycznego czasopisma zamieszczono rysunek przedstawiający Boga z kałasznikowem na plecach, w zakrwawionym ubraniu i z podpisem „Zabójca wciąż na wolności”.

W rysunku dziwi jednak najbardziej to, że Bóg ma nad głową trójkąt ze źrenicą oka w środku, co wyraźnie wskazuje, że jest to Bóg chrześcijan.

„Episkopat Francji nie komentuje zachowania tych, którzy pragną jedynie prowokować. Czy to byłaby polemika, której Francja obecnie potrzebuje?” -  takim wpisem na Twitterze skomentowali postępek redakcji Charlie Hebdo francuscy biskupi. Bardziej zdecydowani w swojej reakcji okazali się być muzułmanie. Przewodniczący  francuskiej rady muzułmanów  stwierdził, że czuje się dotknięty rysunkiem, który „obraża wierzących różnych religii” i dodał, że „należy szanować wolność wypowiedzi dziennikarzy, ale taki sam szacunek należy się ludziom wierzącym”. Niektórzy komentatorzy uważają, że Charlie Hebdo świadomie obraził chrześcijan zamiast muzułmanów, aby w ten sposób uniknąć gwałtownej reakcji tych ostatnich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Re
  06.01.2016 09:34
  Odebrali od terrorystów to na co sami ciężko zapracowali...

  Co więcej nic się nie nauczyli.
 • Zenek
  06.01.2016 10:25
  Zwyczajna pycha. Już widzę jak francuski mason oskarża Boga, że go skazał na piekło. Oczywiście po masońsku Bóg nie ma do tego prawa bo człowiek korzysta ze swojej wolności. masońska głupota.
 • JacekNowak
  06.01.2016 12:43
  To jest oczywiste, że zrobili to z tchórzostwa. Bezpieczniej dać karabin temu, o kim wiadomo, że tego karabinu przeciwko nim nie użyje. Dobrze wiedzą, jak by się to dla nich skończyło, gdyby ten karabin z okładki zamiast Bogu chrześcijan, dali Allahowi.
 • Andrzej
  06.01.2016 15:20
  Tylko patrzeć jak Francuzi staną się uchodźcami ze swojego kraju.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.