Przygotują Sobór Wszechprawosławny?

W ośrodku patriarchatu Konstantynopola w Chambésy pod Genewą spotkają się zwierzchnicy Kościołów prawosławnych z całego świata.

Celem spotkania jest przygotowanie Powszechnego Soboru Prawosławia. Do Chambésy nie przyjadą jednak zwierzchnicy trzech wspólnot prawosławnych z powodu stanu zdrowia lub innych ważnych przyczyn osobistych.  Nie przyjedzie również metropolita warszawski Sawa. Nieobecnych zwierzchników reprezentować będą delegacje posiadające pełnomocnictwa.

Głównym tematem obrad pozostaje otwarcie Powszechnego Soboru Prawosławia, które zaplanowano na 19 czerwca bieżącego roku, czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzoną według kalendarza juliańskiego.

Według różnych komentatorów, zwłaszcza ze strony prawosławia rosyjskiego, wątpliwości budzi możliwość rozpoczęcia Soboru ze względu na różnice i konflikty między poszczególnymi Kościołami prawosławnymi oraz zaostrzenie sytuacji w stosunkach międzynarodowych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.