Spotkanie pilnie obserwowane

Dobre relacje rosyjskiej wspólnoty katolickiej z prawosławiem są bardzo ważne, dlatego spotkanie papieża z Cyrylem będzie w Rosji pilnie obserwowane – uważa nuncjusz apostolski w Moskwie.

W tej intencji modlić się będą rosyjscy katolicy - dodaje abp Ivan Jurkowicz.

Zdaniem oficjalnego przedstawiciela Watykanu w Rosji dla mniejszości katolickiej w tym kraju potrzebne jest znalezienie swojego miejsca w społeczeństwie rosyjskim i wpisanie się we wspólny, kulturowy i religijny kontekst prawosławny. Katolicy rosyjscy wyrażają radość z piątkowego spotkania Papieża i patriarchy moskiewskiego w Hawanie. Według abp. Jurkowicza wydarzenie to będzie miało ogromne znaczenie dla  chrześcijaństwa różnych denominacji, ale również dla wyznawców innych religii. Ukaże ono całemu światu chrześcijaństwo jako zjawisko kulturowe i religijne prezentujące żywą Osobę Chrystusa, promieniującą nieprzemijalnymi wartościami Ewangelii.

Abp Paolo Pezzi wezwał moskiewskich katolików do katedry Niepokalanego Poczęcia NMP na modlitwę w intencji spotkania Franciszka z Cyrylem I w czwartek po wieczornych Mszach. Modlitwy takie odbędą się również we wszystkich katolickich parafiach Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.