Wyburzą 13 kościołów?!

Władze zamieszkanej w większości przez muzułmanów indonezyjskiej prowincji Aceh zamierzają wyburzyć w najbliższą środę 13 kościołów. Rozbiórki będzie można uniknąć, o ile do tej daty wspólnoty przedłożą odpowiednie zezwolenia na budowę i działalność, poinformowała 17 marca gazeta „Jakarta Post”.

Boas Tumangger, przewodniczący Forum Miłośników Pokoju w dystrykcie Aceh Singkil powiedział gazecie, że wszystkie wymagane dokumenty zostały już złożone. Teraz władze żądają dodatkowych zezwoleń od szeregu urzędów i organizacji, m.in. od Interfaith Harmony Communication Forum. Nie ma takiej możliwości, żeby zdążyć z tym do 23 marca.

Takie działanie władz jest tylko pretekstem, aby mogły wyburzyć obiekty, z których część istnieje od 1935 roku, uważa Tumangger. Zwrócił uwagę, że na przykład okręgowy urząd ds. religii oświadczył, iż nie może wystawiać zezwoleń dla kościołów, bo jest tylko po to, aby wystawiać dokumenty ślubne.

W październiku zanotowano serię podpaleń kościołów w Aceh Singkil przez kilkuset uzbrojonych muzułmanów. W konsekwencji dochodziło do krwawych konfliktów między chrześcijanami i muzułmanami.

Aceh jest jedyną zamieszkaną przez większość muzułmańską prowincją Indonezji, w której obowiązuje islamskie prawo szariatu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Hydrus
  18.03.2016 15:36
  Prawdziwie "pokojowa religia". A my ich dalej wpuszczajmy do Europy. I jeszcze Turcję przyjmijmy do UE.
 • Anna
  19.03.2016 15:57
  Oni burzą nasze kościoły, a my budujemy im meczety. Czy mu jesteśmy jeszcze normalni?
 • Bartolomeus
  20.03.2016 00:10
  Prowincja Aceh po podpisaniem porozumienia pokojowego miedzy Rządem Republiki Indonezji a Ruchem Separatystycznym 15 sierpnia 2005 w Helsinkach staje się regionem muzułmańskim. Rząd lokalne nakazuje przyjęcie prawo szariatu, które bardzo ogranicza działania i swobodę innowierców. Nie dziwi mnie jeśli bez przerwy prześladują chrześcijan. Czynią to bojownicy (wojownicy) muzułmańscy, którzy nie uznają zasad harmonijnego życia. Mam pytanie to Europejskich Państw, które uczestniczyły w porozumieniu pokojowym jako mediatorzy w konflikcie Aceh. Czy nie chcą dalej stawać w obronie ludzi prześladowanych? Jest to piękna lekcja dla Sekularyzowanych Państw Europejskich, które w forach światowych mówią o obronę praw człowieka a w bardzo licznych przypadkach przemykają oczy wobec chrześcijan, którzy giną z rąk wojowników muzułmańskich. Mam nadzieję, że Ci Sekularyzowani Przywództw Państw UE nie wykorzystują wojowników do zniszczenia chrześcijaństwa w tym bardzo cywilizowanym kontynencie i na całym świecie . Wszystkim życzę pięknego przeżywania Wielkiego Tygodnia razem z Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Jezusem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.