Nie pozwólmy zniszczyć kulturowej mozaiki Iraku

Śmierć jest naszą codziennością, a akty terroru mnożą się w całym kraju.

Świat musi w końcu podjąć konkretne działania, by położyć położenie kres przemocy w Iraku. Śmierć jest naszą codziennością, a akty terroru mnożą się w całym kraju. W tym dramatycznym tonie sytuację Irakijczyków opisuje chaldejski patriarcha Louis Raphaël I Sako. W specjalnym przesłaniu podkreśla, że gdy wydawało się, iż sytuacja nie może być jeszcze gorsza zaczęło dochodzić do coraz bardziej krwawych zamachów terrorystycznych. Niejednokrotnie wykorzystywane są w nich niewinne dzieci; ubiera się je w kamizelki z ładunkami wybuchowymi i, gdy znajdą się w zatłoczonych miejscach, jak np. targowiska, zdalnie odpala.

Patriarcha Sako wskazuje, że wspólnota międzynarodowa musi wspomóc irackie władze w budowaniu pokoju i pojednania. Podkreśla zarazem, że trzeba jeszcze większych wysiłków, by ocalić religijną i kulturalną mozaikę Iraku. „Nie tylko politycy, ale i przywódcy poszczególnych wspólnot religijnych muszą jeszcze bardziej zjednoczyć swoje siły, by  budować kulturę tolerancji, miłości i pokoju” – podkreśla abp Sako. Wskazuje, że trzeba tu szczególnie jasnych działań ze strony muzułmanów. „Ta współpraca pomoże nam postawić tamę szerzącej się fali fundamentalizmu i sekciarstwa, i na nowo zacząć budować wspólne życie” – zaznacza patriarcha.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP SAKO, IRAK

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.