Mocna strona prawosławia

Kard. Kurt Koch na prawosławnym Soborze.

Prawosławny Sobór na Krecie to żywe doświadczenie synodalności Kościoła, która jest mocną stroną prawosławia – przyznał kard. Kurt Koch. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan został zaproszony do udziału w inauguracji obrad soborowych. Uczestniczył w niej w charakterze obserwatora. Jego zdaniem przebieg Soboru może mieć pozytywny wpływ na rozwój relacji katolicko-prawosławnych.

„Ojciec Święty napisał w adhortacji «Evangeli gaudium», że możemy się uczyć od innych Kościołów, korzystając z ich darów. Jedną z takich rzeczy, których katolicy powinni się nauczyć, jest synodalność. Warto zauważyć, że główną kwestią dialogu katolicko-prawosławnego jest relacja między synodalnością a prymatem. Prymat jest mocną stroną katolicyzmu, a synodalność prawosławia. Teraz, kiedy widzę, jak w praktyce wygląda synodalność u prawosławnych, jestem pełen nadziei, że uda się nam pogłębić nasz wzajemny dialog. Kolejna sesja tego dialogu jest zaplanowana już na wrzesień. Mam nadzieję, że wtedy uda się nam zrobić krok naprzód”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL