Indie: demonstracja w New Delhi o uwolnienia porwanego księdza

Kościół w Indiach intensyfikuje modlitwy i wysiłki o uwolnienie porwanego już prawie przed rokiem, 4 marca 2016 r., w Jemenie hinduskiego salezjanina. Ks. Tom Uzhunnalil był kapelanem zamordowanych tam w Adenie przez islamskich terrorystów sióstr Misjonarek Miłości św. Matki Teresy.

W poniedziałek 6 lutego setki ludzi wzięło udział w demonstracji zorganizowanej w New Delhi przez diecezję Faridabad oraz indyjski Kongres Katolicki. Przybyli też na nią do stolicy Indii parlamentarzyści ze stanu Kerala. Uczestnicy pragnęli wpłynąć na rząd federalny, by podjął działania celem przywrócenia wolności uprowadzonemu kapłanowi.

Ordynariusz Faridabadu abp Kuriakose Bharanikulangara, który wcześniej pracował w watykańskiej dyplomacji, wyraził przy tej okazji ubolewanie, że jak dotąd nie widać, by władze cokolwiek robiły w tej sprawie. Przed Bożym Narodzeniem w mediach społecznościowych pojawiło się wideo, gdzie widać brodatego mężczyznę podającego się za porwanego ks. Toma, który błaga rząd indyjski i Papieża o pomoc w uwolnieniu go. Skarży się on tam, że nikt nie podejmuje negocjacji z jego porywaczami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.