MSZ Rosji alarmuje: nasilenie prześladowań chrześcijan

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalne oświadczenie o zagrażającym nasileniu prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce.

Opublikowało je po zorganizowanej 7 marca w Genewie przez Stolicę Apostolską i Rosję oraz inne państwa konferencji na temat: „Wzajemne poszanowanie i pokojowe współistnienie jako warunek pokoju międzyreligijnego i stabilizacji. Poparcie dla chrześcijan i innych wspólnot”. Omawiano na niej stan bezpieczeństwa wyznawców Chrystusa we współczesnym świecie.

W dokumencie MSZ Rosji czytamy, że chrześcijanie Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki są wypierani ze swoich dotychczasowych miejsc zamieszkania oraz fizycznie eliminowani przez skrajne ugrupowania terrorystyczne. Niszczy się obiekty chrześcijańskiej spuścizny kulturowej. Obecność chrześcijan na tych terytoriach stopniowo zanika. Występujący na konferencji mówcy powoływali się na ustalenia oraz apel  pokojowy Papieża Franciszka i patriarchy Cyryla  w trakcie ich ubiegłorocznego spotkania na Kubie.

Jak podkreślono w dokumencie MSZ Rosji, uczestnicy konferencji  zauważyli, że w wielu przypadkach nasilenie antychrześcijańskich nastrojów i aktów agresji następuje jako reakcja na narzucanie miejscowym społeczeństwom obcych ich kulturze i religii wartości czy standardów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.