Mija rok od zamordowania księdza przez islamistów

26 lipca mija pierwsza rocznica śmierci ks. Jacquesa Hamela, brutalnie zamordowanego przez dwóch młodych islamistów w czasie, gdy odprawiał Mszę w kościele św. Szczepana w Saint-Etienne-du-Rouvray na przedmieściach Rouen.

Z tej okazji francuska telewizja katolicka "Kto" wyemituje cykl programów jemu poświęconych. Pierwszy zostanie nadany już w najbliższą niedzielę, 23 lipca. Będzie to spotkanie z siostrą męczeńskiego kapłana, Roseline Hamel, która opowie o tym, jak jego rodzina przeżyła te trudne dni, a także o jego powołaniu i całkowitym poświęceniu się Panu. W kolejne dni będą go wspominać m.in. burmistrz miasta i proboszcz, z którym ks. Jacques współpracował przez ostatnie lata życia.

W jednym z programów wystąpi także arcybiskup Rouen, diecezji do której należał ks. Hamel. Abp Dominique Lebrun w tym tragicznym dniu zamachu był z młodzieżą w Krakowie na Światowych Dniach Młodzieży. W samą rocznicę męczeństwa kapłana o godz. 9.00, a więc dokładnie wtedy, gdy odprawiał on swoją ostatnią Mszę, z kościoła, w którym został zamordowany, będzie transmitowana Eucharystia pod przewodnictwem abp. Lebrun.

Dodajmy, że 13 kwietnia b.r. został otwarty proces beatyfikacyjny ks. Jacquesa  Hamela, który poniósł śmierć w wieku 86 lat. Mógł się on rozpocząć dzięki udzielonej przez Papieża Franciszka dyspensie od pięcioletniego okresu oczekiwania, wymaganego w prawie kanonicznym do rozpoczęcia starań o wyniesienie kandydata do chwały ołtarzy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.