Kolejne zarzuty ws. zabójstwa ks. Hamela

21-latkowi zatrzymanemu w ubiegłym tygodniu w ramach śledztwa dotyczącego morderstwa 86-letniego księdza w kościele w Normandii postawiono wstępne zarzuty dotyczące powiązań z terroryzmem - poinformowały w piątek źródła sądowe. Mężczyzna spotkał się z dwoma zamachowcami na krótko przed atakiem.

Źródła sądowe podały, że mężczyzna został przesłuchany w sprawie kontaktów, które utrzymywał z dwoma zamachowcami. 21-latek miał się z nimi spotkać 24 i 25 lipca w Saint-Etienne-du-Rouvray niedaleko Rouen, gdzie doszło do ataku.

26 lipca dwaj 19-letni Francuzi o korzeniach muzułmańskich, Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean wzięli zakładników w kościele i zamordowali proboszcza podczas porannej mszy w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray. Zostali następnie zastrzeleni przez policję. W ramach śledztwa zarzuty usłyszał m.in. kuzyn Petitjeana, który według śledczych był świadomy jego planów.

Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

«« | « | 1 | » | »»
 • korektor
  13.08.2016 14:25
  "Kolejne zarzuty ws. zabójstwa ks. Hamela
  Usłyszał je 21-latek, który utrzymywał kontakty z zamachowcami."


  Tak się właśnie zakłamuje rzeczywistość. To nie żadni "zamachowcy" - każdy możne sprawdzić w słowniku, co znaczy zamachowcy, - ale terroryści i zbrodniarze. Jednak przyznanie tego spowodowałoby bardzo niewygodne pytania i konsekwencje dla ludzi promujących masową imigrację z krajów, gdzie pleni się islamski terroryzm.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.