Odejdź, szatanie! Odejdź, szatanie!

Podczas Mszy pogrzebowej ks. Jacquesa Hamela abp Dominique Lebrun z Rouen powiedział, jakie były ostatnie słowa zamordowanego kapłana.

2 sierpnia po południu w miejscowej katedrze zebrało się prawie 2 tys. osób, by modlić się i pożegnać zmarłego tragicznie księdza.

Arcybiskup Lebrun podkreślił w homilii, że ks. Hamel był człowiekiem o prostym sercu. Przez 58 lat był księdzem. "Gdziekolwiek szedł, czynił dobrze" - mówił arcybiskup.

W swoim kazaniu wspomniał także, jak wyglądały ostatnie chwile kapłana. "Upadłeś na ziemię po pierwszym ciosie, próbowałeś odepchnąć napastnika nogami i powiedziałeś: Odejdź, szatanie! I jeszcze raz powtórzyłeś: Odejdź, szatanie! Wyraziłeś w tym wiarę w człowieka, który został stworzony dobrym, a którego porwał szatan".

Arcybiskup wyjaśnił, że nie jest to próba usprawiedliwienia mordercy, który zawarł pakt z diabłem. Chodzi o to, by zrozumieć, że z Jezusem wszyscy mężczyźni i wszystkie kobiety, wszyscy mogą odmienić swoje serce dzięki Jego łasce. "Kochajcie swoich wrogów i módlcie za tych, którzy was prześladują" - podkreślił abp Lebrun.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.