„Świeć przykładem” – wspólna akcja policji, KEP i PRE

Po raz drugi Kościół w Polsce, policja oraz Polska Rada Ekumeniczna w ramach inicjatywy „Świeć Przykładem” wspólnie zachęcają do noszenia odblasków.

Tym razem jednak inicjatywie towarzyszy hasztag #PodajDalej. Chodzi o to, by przekazywać sobie nawzajem dedykowane odblaski, tak, by przypominały one o potrzebie zachowania bezpieczeństwa.

Mówi ks. Grzegorz Giemza z Polskiej Rady Ekumenicznej. „Odblaski, bezpieczne zachowanie na ulicy, jest sposobem zabezpieczenia siebie samego, dbania o siebie, o swoje zdrowie, o swoje życie, ale też może być dbaniem o drugiego. Ta akcja, którą mamy w tym roku kładzie duży nacisk na to, aby zadbać o innych”.

Noszenie odblasków jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmierzch. Zgodnie z prawem poruszający się poza terenem zabudowanym - po zmierzchu właśnie - ma obowiązek nosić odblaski.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL