Meksyk: Ewangelicy solidarni z Papieżem

Ataki na Kościoły nie zaszkodzą chrześcijaństwu, ponieważ prawdziwa ich siła nie pochodzi z przywództwa człowieka. Kościół zbudowany jest na skale wiary, którą jest Jezus Chrystus. Czytamy o tym w oświadczeniu unii ewangelickich pastorów Meksyku, którzy wystosowali list solidarności z Benedyktem XVI.

Przesłali oni swoje oświadczenie na ręce katolickiego metropolity stolicy kraju, kard. Norberta Rivery Carrery, zapewniając o modlitwie w intencji wszystkich chrześcijan, którzy padli ofiarą ataków.

Meksykańscy pastorzy przypomnieli, że chrześcijanie różnych denominacji podzielają te same wartości dotyczące obrony życia i rodziny. Natomiast za pojawiającymi się w mediach atakami na Papieża widzą oni próbę niszczenia wizerunku Kościoła oraz ograniczenia wpływu autorytetów kościelnych na debatę publiczną.

Pastorzy są przekonani, że niektóre środowiska zwalczają wszystko, co związane jest z wiarą, a atak na Kościół katolicki uznają za konfrontację z wszystkimi wyznawcami Chrystusa. Autorzy apelu wydarzenia te przeżywają jednak z nadzieją, ponieważ wierzą, że ludzkie wysiłki są mizerne wobec skały, na której zbudowany jest Kościół.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.