USA: Kościoły za zniesieniem restrykcji wobec Kuby

Chrześcijanie w USA apelują do prezydenta Obamy o zniesienie ograniczeń w działalności amerykańskich Kościołów i wspólnot kościelnych na Kubie. Restrykcji ze strony państwa doświadczają przede wszystkim religijne delegacje, które udają się na tę karaibską wyspę

Mogą one podróżować tylko raz na kwartał i to zawsze za specjalnym pozwoleniem, które nierzadko jest wydawane z opóźnieniem. Aktualne normy paraliżują współpracę z kubańskimi chrześcijanami i poważnie ograniczają działalność misyjną – czytamy we wspólnym apelu wystosowanym przez dwie ekumeniczne organizacje: Krajową Radę Kościołów i Światową Służbę Kościoła. Sygnatariusze przypominają, że losy restrykcji zależą jedynie od dobrej woli prezydenta Obamy. Może on je znieść własnym dekretem, bez konsultacji z Kongresem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| USA , KUBA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.