Papież w Rumunii: ekumenizm i beatyfikacja

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało szczegółowy program wizyty Papieża Franciszka w Rumunii w dniach od 31 maja do 2 czerwca.

Papież przyleci do Rumunii 31 maja o godzinie 11.30. Po oficjalnym powitaniu, które będzie miało miejsce przed Pałacem Prezydenckim, spotka się z prezydentem kraju, premierem, a następnie z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego oraz korpusem dyplomatycznym. Po południu tego dnia program wizyty przewiduje spotkanie z patriarchą rumuńskiej Cerkwi prawosławnej, a po nim z członkami Stałego Synodu Cerkwi. Po ich zakończeniu w nowo wybudowanej katedrze prawosławnej odbędzie się modlitwa ekumeniczna. Po niej Franciszek przejedzie do katolickiej katedry św. Józefa, gdzie odprawi Mszę.

W sobotę, 1 czerwca, Papież uda się do sanktuarium maryjnego w Şumuleu-Ciuc, gdzie odprawi Mszę św., po czym uda się do Jassy na spotkanie z młodzieżą i rodzinami. Na nocny odpoczynek powróci do Bukaresztu.

Ostatni dzień pobytu w Rumunii Franciszek spędzi w Blaj. Tam będzie przewodniczył Mszy, w czasie której do chwały ołtarzy zostanie wyniesionych 7 biskupów greckokatolickich, męczenników prześladowanych przez komunistyczny reżim. Po obiedzie Papież spotka się ze wspólnotą Romów, a potem uda się na międzynarodowe lotnisko w Sybinie, skąd powróci do Watykanu. Wylot z Rumunii przewidziany jest na godz. 17.30.

«« | « | 1 | » | »»