Poprawa stosunków prawosławno-katolickich

Do uczęszczania co jakiś czas na liturgie w świątyniach prawosławnych zachęcił katolickich duchownych nuncjusz apostolski w Rosji. Abp Antonio Mennini mówił o tym na zakończenie odbywającego się w Soczi plenarnego posiedzenia Konferencji Biskupów Katolickich Rosji.

Nuncjusz apostolski w Rosji podkreślił znaczące polepszenie stosunków prawosławno-katolickich i wezwał do rozwijania „braterskich relacji między katolickim i prawosławnym duchowieństwem”. Konstatował również polepszenie stosunków państwowo-kościelnych po ustanowieniu relacji dyplomatycznych między Moskwą a Watykanem na szczeblu ambasady i nuncjatury.

Na posiedzeniu konferencji katoliccy biskupi negatywnie ocenili próby wprowadzenia zakazu umieszczania symboli religijnych w szkołach europejskich. Podkreślili, że krzyż jest jednym z najważniejszych symboli tożsamości europejskiej. Przypomnieli o doświadczeniu Rosji, kiedy walka z symbolami religijnymi doprowadziła do prześladowań osób wierzących i moralnego upadku społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.