"Czantoria" na finał festiwalu w Ustroniu

Koncertem pieśni religijnych i cieszyńskich w wykonaniu Estrady Ludowej "Czantoria" w kościele św. Anny w Ustroniu-Nierodzimiu zakończył się 15. Festiwal Ekumeniczny. Wydarzenie wraz z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Ekumenicznym współorganizowały parafie katolickie i ewangelicko-augsburska.

Po wystawach i spotkaniach w Muzeum Ustrońskim oraz Czytelni Katolickiej i koncertach w katolickich kościołach: św. Klemensa, w Lipowcu i Zawodziu, przyszedł czas na cykl koncertów w ewangelickim kościele Ap. Jakuba Starszego. Towarzyszyły one 181. rocznicy poświęcenia kościoła.

Wśród wykonawców pojawili się m.in. Tomas Kaleta z kwartetem dętym z Oldrzychowic i organistka Klaudia Camila Twardzik z Pasymia. Sopranistka Magdalena Hudzieczek-Cieślar wraz z akompaniującą jej Olesyą Haiduk ze Lwowa zachwyciły liczną publiczność.

Z wielkim aplauzem spotkała się też strumieńska "Lutnia" w Zawodziu, a finałowy koncert "Czantorii", który odbył się w ramach jubileuszu 250-lecia poświęcenia kościoła św. Anny, nagrodzony został stojącą owacją. Za wspaniałe połączenie pieśni religijnych z cieszyńskimi dziękował proboszcz ks. Maciej Jenkner, wskazując na pokazaną dzięki temu tożsamość mieszkańców tej okolicy.

- Jubileuszowy festiwal, z bardzo dobrą frekwencją uczestników kolejnych wydarzeń, potwierdził, że wszystkie poprzednie przyniosły dobre efekty i udało się zgromadzić zarówno wśród widzów jak i organizatorów spore środowisko osób zainteresowanych ekumenicznymi relacjami, czekających na kolejne spotkania. To wielka radość - mówił Łukasz Sitek, prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego, który w tym roku po raz pierwszy czuwał nad organizacją festiwalu i zapraszał na kolejną edycję za rok.

Jak dodawał, ChSE pracuje też nad tym, by nie angażować się tylko w ramach festiwali, ale zaprosić mieszkańców Ustronia i gości na koncert-niespodziankę jeszcze w tym roku...

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama