Katoliccy pielgrzymi zaatakowani w Indiach

To sprawka radykalnych hinduistów.

40 chrześcijan pielgrzymujących do sanktuarium maryjnego w Vailankanni, w stanie Tamil Nadu, w Indiach, zostało zaatakowanych, znieważonych oraz pobitych przez uzbrojonych radykalnych hinduistów. Pielgrzymi pochodzili z pobliskiego stanu Karnataka. Zostali napadnięci przez członków grupy, która oskarżyła ich o prozelityzm.

Biskup Devadass Ambrose Mariadoss, stojący na czele diecezji Thanjavur stanowczo potępił działania agresorów oraz zwrócił się do władz z prośbą o interwencję. Wyjaśnił agencji Fides, że ta pielgrzymka jest corocznym wydarzeniem, które odbywa się od wieków. Działania radykałów są pod każdym względem bezsensowne i nieuzasadnione. Obywatele Indii – stwierdził biskup – są wolni w praktykowaniu własnej religii według zasad zapisanych w konstytucji. Ta wolność niestety w ostatnim czasie bywa ograniczana – podkreślił hierarcha. Po zgłoszeniu napaści, miejscowa policja aresztowała sześciu jej sprawców.

Sanktuarium maryjne w Vailankanni jest słynnym centrum pielgrzymkowym na południu Indii, do którego przybywają co roku miliony ludzi. W XVI w. objawiła się tam Matka Boża. Po cudownym ocaleniu podczas burzy na morzu marynarze i handlarze portugalscy rozpoczęli budowę kościoła ku czci Maryi. To dało początek kultowi Naszej Pani od Dobrego Zdrowia, którą właśnie czci się w Vailankanni.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama