Prymas o spotkaniu zwierzchników dwóch Kościołów

- To wielki krok na drodze wzajemnych relacji pomiędzy Kościołem katolickim a prawosławnym.

Także w Polsce szeroko komentowana jest zapowiedź spotkania Papieża Franciszka z patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyryla, do którego dojść ma w Hawanie. Zdaniem Prymasa Polski „to wielki krok na drodze wzajemnych relacji pomiędzy Kościołem katolickim a prawosławnym”.

„Postrzegam to spotkanie jako swoistego rodzaju szansę na to, by wspólnie wołać o pokój, o pojednanie, by modlić się razem o to, ażeby te wartości, na których budujemy życie wspólnot kościelnych, pomagały żyć współczesnemu światu” – podkreślił abp Wojciech Polak.

Według Prymasa Polski można powiedzieć, że oto spełniają się pragnienia Benedykta XVI, a przede wszystkim św. Jana Pawła II, któremu, mimo tak wielu starań, nie udało się pojechać do Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.