Patriarcha Cyryl o tragedii Koptów

Tymczasem z całego świata docierają do Egiptu wyrazy solidarności z tamtejszymi chrześcijanami. List kondolencyjny wysłał między innymi prawosławny patriarcha Moskwy i Wszechrusi.

„Wierni rosyjskiego prawosławia współczują egipskim chrześcijanom Kościoła Koptyjskiego. Mam nadzieję, że terroryści zostaną odnalezieni i poniosą zasłużoną karę. Modlę się o pokój i jedność społeczną dla Egiptu oraz o pocieszenie dla cierpiących” – napisał w liście kondolencyjnym Cyryl. Patriarcha stwierdził, że „każdego roku ofiarami terroryzmu próbującego wykorzystywać różnice między religiami stają się setki niewinnych ludzi”.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił zakłamanie terrorystów, których „prawdziwe intencje nie mają nic wspólnego z motywami religijnymi, ale ukierunkowane są na osiągnięcie celów politycznych”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.