Egipt: spotkanie młodych koptów żyjących w diasporze

Przybyło na nie 200 młodych ludzi z 30 krajów świata.

Powrót do korzeni – to hasło trwającego w Egipcie, w oddalonym 90 kilometrów na północny zachód od Kairu monasterze Anba Bishoy, światowego spotkania młodzieży koptyjskiego Kościoła prawosławnego. Przybyło na nie 200 młodych ludzi z 30 krajów świata. Spotkanie takie zostało zorganizowane po raz pierwszy.

„To było jedno z moich marzeń, które nosiłem w sercu od dnia, kiedy został mi powierzony urząd patriarchy, aby znaleźć sposób na zorganizowanie spotkania dla naszych młodych. Było wiele przeszkód i trudności, ale dziś, również dzięki modlitwie, ten sen się spełnił” – powiedział zwierzchnik prawosławnych koptów. Zwracając się do młodych Tawadros II wyraził wielką nadzieję, że dzięki nim dziedzictwo prawosławnego Kościoła koptyjskiego będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Na trwające siedem dni spotkanie składają sie konferencje, seminaria, projekcje filmowe oraz wizyty w ważnych dla tej wspólnoty miejscach. Jego celem jest pomoc młodym, egipskim koptom, urodzonym i mieszkającym w diasporze, w ożywieniu i umocnieniu więzi z korzeniami ich wiary.

Wspólnoty prawosławnego Kościoła koptyjskiego rozsiane są w ponad 50 krajach świata, posługuje w nich ponad 30 biskupów.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, KOPTOWIE