Cerkiew o spotkaniu Miedwiediewa z Benedyktem XVI

Przed zbliżającą się wizytą prezydenta Miedwiediewa we Włoszech, w trakcie której spotka się on z Benedyktem XVI, pozytywnie o kontaktach watykańsko-rosyjskich wypowiedział się oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego. Ks. Dmitrij Sizonienko pełni funkcję sekretarza wydziału zewnętrznych kontaktów kościelnych.

„Rosyjski Kościół popiera rozwój harmonijnych międzypaństwowych i między kościelnych relacji sprzyjających dobru ludzi, ponieważ Kościół troszczy się o swoich wiernych, a państwo o swoich obywateli. Spotkanie Papieża z prezydentem będzie spotkaniem dwóch szefów państw. Problemy między obydwoma Kościołami sukcesywnie rozwiązywane są w bezpośrednim dialogu” – stwierdził ks. Sizonienko.

„Ustanowienie pełnych stosunków dyplomatycznych między Federacją Rosyjską a Stolicą Świętą dało nowy impuls rozwojowi konstruktywnych relacji między rosyjskim prawosławiem a Watykanem. Papież Benedykt XVI szczególne nadzieje wiąże z rozwojem współpracy z Kościołem prawosławnym w Rosji, o czym mówi w książce-wywiadzie «Światło świata»” – powiedział przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego.

Ks. Dmitrij Sizonienko podkreślił, że w obliczu naporu ateizmu, kryzysu moralnego, terroryzmu, dyskryminacji chrześcijan nie możemy obejść się bez współpracy. Wspomniał, że Benedykt XVI i patriarcha Cyryl sprzeciwiają się aborcji, legalizacji tzw. małżeństw jednej płci, eutanazji oraz medycznym eksperymentom sprzecznym z etyką chrześcijańską.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.