Serbia: Cerkiew nie zaprosi Papieża

Serbska Cerkiew Prawosławna nie zamierza zapraszać Benedykta XVI na obchody 1700-lecia Edyktu Mediolańskiego Konstantyna Wielkiego, które odbędą się w przyszłym roku w Niszu w Serbii, rodzinnym mieście cesarza.

Poinformował o tym prawosławny biskup Ireneusz, referując przebieg obrad synodu tamtejszej Cerkwi. Dodajmy, iż Watykan już wcześniej podał, że Papież nie wybiera się w przyszłym roku do Serbii. Możliwość udziału w tych uroczystościach zarówno Biskupa Rzymu, jak i patriarchy moskiewskiego sugerowali wielokrotnie prawosławny patriarcha Belgradu Ireneusz oraz prezydent Serbii Boris Tadić.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.