Zdążyć przed zielonoświątkowcami

W Mediolanie nowa ewangelizacja już się rozpoczęła

Jak na razie, prowadzą ją przede wszystkim zielonoświątkowcy. Co niedziela pojawiają się w tamtejszym metrze i po swojemu głoszą Ewangelię. Działalność misyjną prowadzą całe rodziny. Ojciec-pastor głosi w wagonie kazanie, mama rozmawia z podróżnymi, a dzieci rozdają kolorowe biuletyny z cytatami biblijnymi. Przypominają cygańskie rodziny, które również w komplecie przychodzą do metra „na żebry”. Ci jednak o nic nie proszą, namawiają jedynie, by otworzyć się na głos Jezusa Chrystusa i uznać Go za „Pana Mediolanu”.

Uliczni ewangelizatorzy nie mają we Włoszech łatwego życia. Zazwyczaj zarzuca się im prozelityzm, a przepędzając nie przebiera się w słowach. A jednak zielonoświątkowcy i tzw. chrześcijanie ewangeliczni rosną w siłę. Według oficjalnych danych tutejszego urzędu podatkowego należy już do nich 250 tys. włoskich obywateli. Kolejne pół miliona członków stanowią żyjący we Włoszech migranci. Zdaniem socjologów dynamizm włoskich charyzmatyków protestanckich odpowiada ogólnoświatowej tendencji. Według ostatnich prognoz do 2025 r. to właśnie oni będą dominującym wyznaniem chrześcijańskim. W Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Afryce już dzisiaj zaczyna ich być więcej niż katolików.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Piotr
  25.02.2011 03:16
  Przede wszystkim Zielonoswiatkowcy glosza PRAWDE. Np o tym, ze nie wolno czcic obrazow i rzezb a tylko Boga. Nastepnie nauczaja 10 przykazan a nie 9-ciu jak Katolicy, ktorzy przykazanie "Nie czyn sobie podobizny rzezbionej" wyrzucili z Dekalogu. Kosciol Katolicki bedzie sie kurczyl - chyba ze calkowicie odwroci sie od swoich bledow.
  Niech was Pan Bog blogoslawi.
 • gut
  25.02.2011 21:24
  Ale jedną z główną przyczyn takie stanu rzeczy prócz braku ewangelizowania ze strony katolików jest to, że katolicy słabo znają prawdy swojej wiary, słabo są uzasadniane przy tym niska znajomość Pisma św. cóż protestantyzm przez znowu odżywa.
 • barbara_10
  26.02.2011 13:51
  I BARDZO DOBRZE ŻE COŚ ZACZĘŁO DZIAŁAĆ W TYM PAŃSTWIE KATOLICKIM.NIECH CAŁA PRAWDA WYJDZIE NAJAW.A LUDZIE NIECH SIĘ NAWRÓCĄ DO JEZUSA CHRYSTUSA
 • grom
  31.03.2011 19:41
  Chwała Bogu :-) Nieważne co się o nich mówi . Ważne że Bóg jest z nimi i się di nich przyznaje :-)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.