Podziały nie przeszkadzaj we wspólnej pracy

Papież Franciszek skierował wideoprzesłanie do uczestników spotkania na rzecz dialogu braterskiego zatytułowanego „Braterstwo w Chrystusie”.

Zorganizowała je Włoska Konsulta Charyzmatyczna utworzona wspólnie przez katolików i zielonoświątkowców. W spotkaniu uczestniczą m.in. pastor Giovanni Traettino, przedstawiciel Ewangelickiego Kościoła Pojednania w Casercie, oraz prof. Matteo Calisi, założyciel i przewodniczący katolickiej Wspólnoty Jezusa, która zainaugurowała dialog w Bari w 1992 r.

Ojciec Święty zapewnił, że chciałby osobiście uczestniczyć w spotkaniu, ale – ponieważ jest to niemożliwe – pragnie być obecny choćby za pośrednictwem wideoprzesłania. Podziękował katolikom i zielonoświątkowcom za wieloletnią pracę i dialog, który prowadzą od prawie 30 lat.

Naszym przewodnikiem jest Słowo Pana

„Jest to spotkanie na temat braterskiego dialogu. Przewodnikiem jest Słowo Pana: «Idźcie do moich braci i sióstr i powiedzcie im: Idę do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego». Jezus posyła nas, abyśmy głosili, że jest z nami, towarzyszy nam. Jako chrześcijanie, bez podkreślania podziałów, które nadal istnieją, ale które nie przeszkadzają nam pracować razem i obmywać sobie nawzajem nogi: pamiętajmy o Bari – powiedział Papież Franciszek. – Przyłączam się do was i uczestniczę duchowo w tym spotkaniu. Modlę się z wami, modlę się za was i proszę was, abyście modlili się również za mnie. Bracia i siostry, bardzo wam dziękuję za ten znak braterstwa.“

 

«« | « | 1 | » | »»