Niemoralne wynagrodzenia menadżerów

Kościół anglikański uznał, że przesadne wynagrodzenia menadżerów są niemoralne i niesprawiedliwe. Rzecznik prasowy anglikanów włączył się w gorącą debatę publiczną, jaka rozgorzała na Wyspach Brytyjskich w związku z przedłużającym się kryzysem ekonomicznym i poszukiwaniem jego sprawców.

Przedstawiciel tego Kościoła poinformował, że rada zarządzająca mieniem wspólnoty anglikańskiej wydała nowe etyczne wskazania dotyczące inwestycji kapitału. W zarządzeniu poinformowano, że pieniądze kościelne nie mogą być inwestowane w przedsięwzięcia, gdzie kadra zarządzająca otrzymuje bonusy przekraczające czterokrotnie roczne wynagrodzenie. Londyńskie City przyjęło to oświadczenie z dużym rozczarowaniem, ponieważ bonusy wypłacane „białym kołnierzykom” dochodzą do 30 a nawet 40-krotności rocznych dochodów.

Kościół anglikański posiada bardzo stabilny fundusz inwestycyjny. Ponad 3,5 mld funtów zainwestowano w papiery wartościowe, a prawie 1,8 mld w nieruchomości. Ubiegłego roku fundusze kościelne wypracowały zwrot ponad 15-procentowy. Rzecznik anglikanów poinformował, że fundusze te nie mogą być inwestowane w akcje spółek tytoniowych, spirytusowych, zbrojeniowych i wszystkich innych nie uznających zasad etycznych w biznesie. Dotychczas nie poinformowano, z jakich przedsięwzięć zdecydowano się wycofać kapitał anglikanów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.