Rosja: Życzenia od patriarchy

List z wielkanocnymi życzeniami skierował do zwierzchników Kościołów nieprawosławnych patriarcha Cyryl. Wśród adresatów znalazł się także Benedykt XVI

W liście patriarchy czytamy: „Nowej godności podarowanej nam przez Zbawiciela nie można oddzielić od odpowiedzialności. Wszyscy jesteśmy powołani do zaniesienia światu Objawienie Prawdy Bożej, słowem i czynem ogłaszając pokój, sprawiedliwość i miłość, świadcząc jednocześnie o przemieniającym nas świetle Zmartwychwstania Chrystusa”. Patriarcha życzył też „radości Zmartwychwstałego Chrystusa, pokoju, dobrego zdrowia i obfitej Pomocy Bożej w wypełnianiu wysokiej posługi”.

Oprócz Benedykta XVI życzenia otrzymali: zwierzchnik Kościoła anglikańskiego abp Rowan Wiliams, katolikos wszystkich Ormian Karekin II, przewodniczący Rady Ewangelickiego Kościoła Niemiec Nicolaus Schneider i inni.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.