Ksiądz zostanie senatorem?

Ruch Autonomii Śląska chce wystawić w wyborach do Senatu ewangelickiego duchownego ks. Marka Uglorza. Miałby kandydować w okręgu cieszyńsko-żywieckim. Lider RŚ Jerzy Gorzelik twierdzi, że ks. Uglorz wyraził już wstępnie zgodę.

48-letni ks. dr Uglorz w 2009 roku był kandydatem na biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ale nie został wybrany. Był proboszczem w Brennej, prowadził wykłady na Uniwersytecie Śląskim i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Prywatnie jest mężem i ojcem jednej córki. Jest też synem ewangelickiego teologa i biblisty ks. prof. Manfreda Uglorza.

Ks. Marek Uglorz wypowiadał się już na tematy śląskie. Krytykował podział historycznego regionu na trzy województwa. Wyrażał nadzieję, że powstanie autonomiczny region śląski ze stolicą we Wrocławiu. Dodawał, że autonomia to najlepsza propozycja dla wszystkich regionów Polski.

Bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik ewangelickiej diecezji katowickiej powiedział, że w razie wyboru ks. Uglorz będzie musiał przestać pełnić funkcję duchownego. - Na czas pełnienia mandatu stanie się osobą świecką - mówi. Zwraca jednak uwagę, że dziś ks. Uglorz nie jest proboszczem w żadnej parafii.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Andrzej
  13.06.2011 12:49
  Nazwa jest tu najmniej ważna. Istota jest w samym pomyśle stopniowego dzielenia państwa. Wprowadzenie go w życie to najkrótsza droga do rozpadu Polski i kolejnego rozbioru. Stwierdzenie o "zakamuflowanej piątej kolumnie" jakimi są działania pomysłodawców dzisiejszej autonomii jest oczywiste co potwierdza historia i obecne resentymenty szeregu środowisk w Polsce i Niemczech. Tak uważam.
 • Polak
  13.06.2011 14:50
  To już ci autonomiści chcą stolicę we Wrocławiu? Pilnujmy Polski
 • khs
  13.06.2011 16:38
  Co nie zmienia faktu, że na katolickim portalu mamy świadomość, że to w czym uczestniczą luterańscy pastorzy kapłaństwem z całą pewnością nie jest...
 • PJO
  17.06.2011 15:33
  Zarówno pan Ugorz jak pan Szurman nie są żadnym "księżmi" czy "biskupami" tylko zwykłymi etatowymi pracownikami firmy z branży rozrywkowej o nazwie "Kościół Ewangelicki", wynajętymi do symulowania sakramentów ku uciesze gawiedzi zajadającej się na bezbożeństwach pszennymi opłatkami popijanymi winem. Święceń kapłańskich nie posiadają, duchownymi nie są i w ogóle dziwię się, że katolicka agencja dezinformacyjna wprowadza wiernych katolików w błąd.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.