Przywódca mormońskiej sekty skazany na dożywocie

Warren Jeffs, przywódca mormońskiej sekty – Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich - praktykującej poligamię, został skazany decyzją sądu stanowego w Teksasie na dożywotnie więzienie za molestowanie seksualne nieletnich. Jednomyślny wyrok ławy przysięgłych został wydany po niecałej godzinie obrad.

Przywódca sekty oskarżony był o zgwałcenie w 2006 roku 12-latki oraz 15-latki rok wcześniej, która jak się później okazało, była jego córką. Orzeczona kara była najwyższą, jaką przewidywał kodeks karny.

Podczas procesu Jeffs zarzucił rządowi łamanie wolności religijnej, a sądowi przedłożył „podyktowany przez Boga list, żądającego usunięcie pani sędzi.“

W 2008 roku dzięki spektakularnej akcji policji uwolniono w siedzibie sekty na ranchu w Teksasie ponad 450 dzieci. Decyzję uzasadniano podejrzeniami o zmuszenia nieletnich do zawierania małżeństw ze starszymi mężczyznami.

***

Przywódca mormońskiej sekty skazany na dożywocie   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MORMONI, USA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.