Porwanie syna zabitego gubernatora

Ekstremiści islamscy w Pakistanie występują nie tylko przeciwko mniejszościom religijnym w tym kraju, ale również przeciw muzułmanom dążącym do zniesienia istniejących nierówności

W Lahaurze nieznani sprawcy porwali syna zamordowanego w styczniu gubernatora Pendżabu. Salman Tasir zginął, ponieważ dążył do zmiany tzw. ustawy o bluźnierstwie oraz występował w obronie chrześcijanki skazanej z tego paragrafu na karę śmierci. Istnieje podejrzenie, że porywacze będą chcieli wymienić syna gubernatora na jego zabójcę Mumtaza Qadriego.

Kościół w Pakistanie potępił działania porywaczy. Wskazał jednocześnie, że zarówno zabójstwo gubernatora jak i uprowadzenie jego syna Shahbaza pokazują, iż w Pakistanie coraz bardziej dochodzą do głosu ugrupowania ekstremistyczne.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.