Luteranie szykują „Prezent pod choinkę"

Ruszyła 11. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przygotowane prezenty trafią do ubogich dzieci, głównie ze szkół, domów dziecka, parafii, świetlic, na Ukrainie.

– Niejednokrotnie są to jedyne podarunki, jakie dzieci otrzymują na święta. Wierzę, że w różnych miejscach w naszym kraju znajdą się ludzie, którzy nie tylko sami zrobią paczkę, ale także zachęcą do tego swoich znajomych – powiedziała Mariola Fenger, koordynator krajowy akcji.

- Przede wszystkim, przygotowując paczkę, możemy wyobrazić sobie konkretne dziecko, chłopca lub dziewczynkę do 14 lat. Możemy naszego Ojca w niebie prosić o błogosławieństwo, Jego troskę i opiekę dla niego i całej jego rodziny. O pomoc w rozwiązaniu codziennych problemów, o bezpieczny dach nad głową, o rodzinne ciepło, o dobrą wizję jutra. W ten sposób i my nauczymy się modlić nie tylko o naszych bliskich i znajomych, ale również o zupełnie nieznane dzieci. Da nam to nowe zrozumienie istoty Ciała Chrystusowego, jakim jest Kościół. Wtedy taka paczka z naszą modlitwą może zawierać będzie coś więcej niż tylko dobra przemijające, ale również życzenie Bożego błogosławieństwa, które trwa na wieki - pisze na stronie akcji ks. Sławomir J. Sikora.

Organizatorzy, czyli Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zachęcają osoby prywatne i instytucje do pełnienia funkcji koordynatora akcji.

Koordynator to osoba, która przeprowadza akcję na określonym obszarze. Może on odpowiadać za jedno miejsce akcji, np. szkołę, swoją firmę lub większy obszar, np. miejscowość, gminę. Do 20 września zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem krajowym
 
Tegorocznej edycji akcji towarzyszy hasło: „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. 

Szczegóły dot. akcji na stronie www.prezent.cme.org.pl

A tak wyglądało przygotowanie akcji w 2008 r.:

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.