Moskwa: Nabożeństwa dla kobiet w ciąży

Kościół prawosławny w Rosji, poszukując nowych form ewangelizacji i propagowania chrześcijańskiego modelu wychowania, organizuje nabożeństwa dla kobiet w ciąży. Oprócz modlitwy uczestniczki nabożeństwa mogą skorzystać z profesjonalnej konsultacji medycznej, oraz, wziąć udział w praktycznym przygotowaniu do porodu.

Nabożeństwa dla kobiet w ciąży cieszą się dużą popularnością w Moskwie. Odbywają się regularnie w trzech parafiach prawosławnych. Prowadzone są również kursy przygotowujące przyszłe mamy do porodu. Praktyczne zastosowanie w duszpasterstwie chrześcijańskich zasad bioetycznych zbliża katolików i prawosławnych we wspólnej trosce o ochronę tych wartości we współczesnym świecie.

Na nabożeństwa z żonami przychodzą ich mężowie oraz inni członkowie rodzin. Po modlitwie uczestnicy nabożeństwa mają okazję do rozmowy z kapłanem i lekarzem. W moskiewskim monasterze świętych Marty i Marii prowadzone są kursy przygotowujące do porodu kobiety samotne, które po zajściu w ciążę zdecydowały się urodzić dziecko.

Na kursach można zaznajomić się z zasadami prawidłowego postępowania w trakcie ciąży, przygotować się do porodu i nauczyć się pielęgnować dziecko zaraz po porodzie. W tym samym monasterze prowadzone jest duszpasterstwo i poradnia medyczna dla kobiet, na których ich lekarze próbują wymusić decyzję aborcji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.