Nie lura a kultura - w Wiśle

Pod koniec września młodzi luteranie spotkają się w Wiśle – jednym z Polskich miast, którego znakiem szczególnym jest wielowyznaniowość.

Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME), bo tak nazywa się ta coroczna impreza, skupi po raz 43. kilkuset uczestników z całej Polski.

– Przykład Wisły pokazuje jak ludzie różniący się nieraz światopoglądem potrafią współpracować i żyć ze sobą – powiedziała Lidia Forias, zastępca Burmistrza Miasta Wisła.

Tegoroczne OZME będzie przebiegać pod hasłem "Nie lura a kultura" i rozpocznie się w piątkowy wieczór 30 września, a zakończy otwartym nabożeństwem w niedzielę 2 października w wiślańskim amfiteatrze.

Hapenningi, koncerty, rozgrywki sportowe, warsztaty, seminaria, wycieczki, spotkania – to punkty programu przygotowane zarówno dla młodzieży, jak i dla rodziców oraz osób odwiedzających w tym czasie Wisłę.

– Jako organizatorzy mamy nadzieję, że ta różnorodność form da uczestnikom wiele możliwości wyboru i pozwoli na osobistą refleksję na temat tego czym jest prawdziwa kultura – stwierdził Marcin Podżorski, pracownik młodzieżowy Centrum Misji i Ewangelizacji.

Więcej informacji o imprezie na: www.mlodziluteranie.pl

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji, Parafia ewangelicka w Wiśle i Synodalna Komisja ds. Młodzieży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Ustronianka
  22.09.2011 19:36
  Niby wszystko fajnie, ale ewangelicka mentalność w Wiśle jest skrajnie antykatolicka, niestety... Świetni ludzie, młodzież z Malinki na medal, tylko szkoda, że wychowywana w przekonaniu, że dla Katolików Papież to Bóg, Maria to też Bóg, a znicze palimy, żeby dusze zmarłych dotarły do nieba, bo inaczej tam nie dotrą, etc... Smutne.
 • katoliczka też zUstronia
  08.10.2011 15:14
  Droga Siostro Ustronianko!
  Jeśli chodzi o Kościół i młodzież z Malinki to jest to społeczność napełniona Duchem ŚW. i wiernym Ewangelii CHRYSTUSOWEJ!!!
  ONI żyją z JEZUSEM w szkole, na boisku spotkaniach, w zwykłej codzienności; widać kto jest ich Bogiem i komu służą-dając jednocześnie świadectwo o NAJWYŻSZYM!!!
  O tym,że JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ I ŻYJE!!!
  Śą wiernymi świadkami JEZUSA!!
  OD najmłodszych lat wpajano mi ,że przez Maryję do Jezusa, papieża do dziś określa się mianem "ojca świętego", a z paleniem zniczy to 90% katolików tak to kojaży jak napisałaś,natomiast Jezus zamknięty jest w opłatku i tak jest!!!! Na codzień się z tym spotykam(zwłaszcza pokolenie po 40tce)tak właśnie myśli.:(
  BOLI!!! TEŻ MNIE BOLAŁO!!!
  Ale znalazłam ŻYWEGO JEZUSA I kultyi tradycja kościoła już nic nie znaczą.
  Najważniejsza jest wierność Bożym Przykazaniom i Bożemu Słowu.
  Kiedy staniemy przed BOGIEM nie będzie nas pytał z jakiego jesteś kościoła.
  Tylko czy przyjeliśmy ofiarę CHRYSTUSA,
  CZY ZNASZ JEZUSA?????
  CZYTAJ BOŻE SŁOWO I PROŚ DUCHA ŚW O PROWADZENIE.
  Zachęcam abyś zgieła kolana serca i JEZUSOWI zaufała i JEMU powierzyła swoje życie.
  Będąc wiernym JEZUSOWI i Bożemu Słowu nie możemy płynąć z prądem tego świata.
  SPOŁECZNOŚĆ Z WISŁY MALINKI JEST TEGO NAJLEPSZYM ŚWIADECTWEM i ZACHĘCENIEM!
  CWAŁA BOGU !!!
  POZDRAWIAM ZBÓR, A PRZEDE WSZYSTKIM PASTORA!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.