Drugi dzień pielgrzymki – ekumeniczny

Drugi dzień wizyty Benedykta XVI będzie przebiegał pod znakiem ekumenizmu. Papież udaje się do stolicy Turyngii - Erfurtu i sanktuarium maryjnego w Etzelsbach.

Po prywatnej Mszy św. w nuncjaturze apostolskiej papież spotkał się z przedstawicielami wspólnoty muzułmańskiej. O godz. 10.00 udał się na lotnisko Berlin-Tegel skąd odleciał do Erfurtu.

Najważniejszy punkt drugiego dnia papieskiej to spotkanie z przedstawicielami Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec (EKD) w kapitularzu klasztoru augustianów w Erfurcire. Spotkanie zakończylo ekumeniczne nabożeństwo w kościele klasztoru augustianów.

Po przybyciu do sanktuarium w Etzelsbach położonym w najbardziej katolickim regionie Turyngi, Eichsfeld, papież poprowadzi nieszpory maryjne. Wieczorem powróci do Erfurtu, gdzie w seminarium duchownym spędzi noc.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.