Nie bogacić się na nieszczęściu

O konieczności zachowywania zasad moralnych w służbie zdrowia mówił wczoraj w Twerze na III Wszechrosyjskim Zjeździe Prawosławnych Lekarzy patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl. Jego głos, jak zwykle w sferze wartości bioetycznych; współbrzmiał z głosem wielu hierarchów i lekarzy katolickich, deklarujących swe przywiązanie do chrześcijańskich wartości.

Patriarcha powiedział, że zdrowie i życie człowieka stanowi bogactwo, którego nie można sobie kupić złotem. Wskazał na fakt, że Kościół z wielkim szacunkiem odnosi się to ludzi inspirowanych miłosierdziem, współczuciem, miłością, którzy pomagają innym zachować lub przywrócić siłę ciała. Nie mniej ważne według zwierzchnika rosyjskiego prawosławia jest uleczenie duszy. Przypomniał on licznych lekarzy, którzy z oddaniem i samozaparciem wspomagali chorych w odzyskaniu zdrowia duszy i ciała, jak święci Kosma i Damian czy wielu innych.

Cyryl przestrzegł lekarzy przed próbami bogacenia się na nieszczęściu ludzkim i manipulowania ludźmi, nawet w imię najbardziej szczytnych celów. Uczestnikom zjazdu życzył „pokoju ducha, cierpliwości i nigdy nie kończącej się pomocy Bożej”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.