Były muzułmanin luterańskim księdzem

Po raz pierwszy w swojej historii Ewangelicko-Luterański Kościół Ludowy Danii ordynował na księdza byłego muzułmanina. Przysięgę ordynacyjną w katedrze św. Kanuta w Odense złożył Massoud Fouroozandeh, pochodzący z Iranu.

– Moja życiowa podróż jasno pokazuje, że Bóg może doprowadzić do decyzji, o której nawet nie śniliśmy – powiedział ks. Fouroozandeh.

Historia ks. Fouroozandeha doskonale nadawałaby się na scenariusz pasjonującej powieści lub filmu. Jako dziecko był wzorowym uczniem szkoły koranicznej. Z rodziną uciekł przez Turcję z Iranu i osiedlił się w Danii, gdzie związał się z ewangelikalną wspólnotą Kościoła Miłości. W 1996 roku przeżył nawrócenie. – Moje marzenie się spełniło – mogę używać darów Bożej łaski w służbie dla duńskiego Kościoła. Głosiłem Bożą miłość wśród uciekinierów i emigrantów, ale odkryłem, że ludzie, których spotykam nie chcą tylko prostych odpowiedzi, a głębokiej teologii, a tę odnalazłem w Kościele Ludowym – stwierdził nowy ksiądz.

Przed ordynacją Fouroozandeha ukończył studia teologiczne. Został skierowany do służby wśród emigrantów w parafii św. Jana, kojarzonej z konserwatywnym nurtem w diecezji Odense.

***

Były muzułmanin luterańskim księdzem   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.