Sonda

Czy Watykan - zgodnie z apelem europejskich rabinów - powinien przerwać rozmowy z lefebrystami?

Tak
6,18 %
Nie, Stolica Apostolska nie może ulegać naciskom
67,45 %
Trzeba rozmawiać, ale lefebrystom poświęcić mniej energii. Więcej - na dialog międzyreligijny i z innymi wyznaniami
26,36 %
głosujących: | 550 |
 • lol
  20.10.2011 17:01
  Trzeba rozmawiać z lefebrystami, gdyż ich poglądy są najbliższe Kościołowi katolickiemu. Oni "tylko" nie przyjmują Soboru Watykańskiego II i nauczania papieskiego. Jet to zatem dużo łatwiej przezwyciężyć. Niż np. dialog z judaizmem... z którego pewnie i tak mało co wyniknie. A tutaj jest możliwość aby powrócili do pełni uczestnictwa w Kościele katolickim!
 • krusejder
  20.10.2011 18:34
  Tu nie ma nad czym zastanawiać się: wskazówki DUSZPASTERSKIE soboru watykańskiego II to dziś przeżytek. Wyprostować błędy zawarte w dokumentach soborowych i schować te papiery głęboko do szafy. Nic dobrego nie wynikło i nie wyniknie z soboru watykańskiego II.
 • katolik
  21.10.2011 10:09
  O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
 • Beszad
  22.10.2011 18:08
  Beszad
  To nie jest kwestia CZY rozmawiać, ale JAK rozmawiać. Kurs wytyczony przez Sobór Watykański II jest według mnie tak kluczowy, że nie można z niego rezygnować - i to dla przyciągnięcia skansenowej garstki ludzi, dla których ważniejsza wydaje się być tradycja niż ewangelia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.