Dziś wieczorem ekumeniczne czuwanie modlitewne połączy chrześcijan różnych wyznań we wspólnej modlitwie o nowe wylanie Ducha Św.
„Było to spotkanie syna z umiłowanym ojcem, biskupa ze swym prymasem i patriarchą” – w tych słowach nowy prawosławny metropolita Włoch opisuje swą dzisiejszą audiencję u Papieża. Metropolita Polikarp jest we Włoszech przedstawicielem ekumenicznego patriarchy Konstantynopola. Przyznaje, że podczas audiencji poprosił Franciszka o papieskie błogosławieństwo dla swej misji w tym kraju.
Międzynarodowa Komisja Anglikańsko-Katolicka powstała w 1969 roku.
organizatorzy, protestanci ewangelikalni, zapraszają do udziału w nim także katolików.
Papież Franciszek skierował wideoprzesłanie do uczestników spotkania na rzecz dialogu braterskiego zatytułowanego „Braterstwo w Chrystusie”.
Głosił, iż „studenci mają prawo do podważania ideologii LGBT”.
Zastąpiła na tym stanowisku 79-letnią Irmgard Schwaetzer.
Łaciński Patriarchat Jerozolimy wydał oświadczenie, w którym potępił ostatnie akty przemocy w tym mieście. Wspólnie z innymi zwierzchnikami Kościołów chrześcijańskich podkreślił, że zamieszki naruszają świętość Miasta Pokoju i wymagają pilnej interwencji.
Działania reżimu charakteryzują się najwyższym okrucieństwem i mają na celu fizyczną i całkowitą eliminację ludu Tigraj.
Demokratyzowanie Kościoła oznacza, że populistyczne, minimalne chrześcijaństwo staje się standardem.