"Wy, którzy tutaj jesteście, pojednajcie się i odkryjcie w Ewangelii ducha Błogosławieństw: radość, prostotę i miłosierdzie. Gdyby ufność serca była u początku wszystkiego... a każdy dzień - Bożym dzisiaj".
Ma ona wejść w życie jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
Kościół Starokatolicki Mariawitów obchodzi, przypadającą 27 maja, 150. rocznicę urodzin założycielki mariawityzmu św. Marii Franciszki Feliksy Kozłowskiej (1862-1921).
Po południu w Asyżu przewidziano najpierw czas na modlitwę. Chrześcijanie zgromadzili się na modlitwie w dolnej bazylice, przy grobie św. Franciszka. Po zakończeniu spotkania modlitewnego przeszli na plac przed bazyliką, gdzie rozpoczęło się spotkanie międzyreligijne.
„Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę” (Mk 7,37)
Bp Marek M. Karol Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, przestał pełnić ten urząd.
29 misjonarzy zostało zabitych na świecie w kończącym się roku. W ich gronie jest aż dwóch Polaków. To najczarniejszy rok dla polskiego Kościoła misyjnego od 1991 r., kiedy w Peru zamordowani zostali pierwsi nasi misjonarze.
O dramatycznych dniach w czasie protestów na kijowskim Majdanie, cudzie jedności oraz trudnej drodze do kapłaństwa w czasach sowieckich mówi w rozmowie z KAI ks. Jurij Nagorny z Ukrainy. W najbliższą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Luterańska doktryna nie zawiera specjalnej dziedziny wiedzy teologicznej, którą inne Kościoły chrześcijańskie nazywają "mariologią". Luterańska "mariologia" wiąże się ściśle z nauką o Synu Bożym Jezusie Chrystusie, głównie z Jego inkarnacją. Tak też luteranizm postrzega mariologię w Piśmie Świętym.