małe i duże, w miastach i na wioskach, w Polsce i na świecie...
Największy monastyr Bułgarii w obiektywie fotoreportera "Gościa Niedzielnego", Henryka Przondziono.
1 września, w 70. rocznicę rozpoczęcia drugiej wojny światowej w warszawskiej cerkwi św. Jana Klimaka odprawiona została uroczysta panichida - nabożeństwo żałobne kościołów obrządku wschodniego (śpiewany odpowiednik łacińskiego requiem).
Duch Święty dla wierzących jest kluczem do prowadzenia chrześcijańskiego życia, gdyż uczy nas, modli się o nas, zapewnia nas o tym, że jesteśmy dziećmi Bożymi, daje nam dary, zarówno Kościołowi, jak i każdemu z osobna.
Rzeczy ważne i drobiazgi. Myśli i wydarzenia...
Wzywamy chrześcijan na całym świecie, a w szczególności naszych braci protestantów ewangelicznych na półkuli północnej, aby czytali Caritas in Veritate, rozważali ją i na nią odpowiedzieli – czytamy w deklaracji 68 intelektualistów ewangelicznych na temat ostatniej encykliki Benedykta XVI.
Stowarzyszenie Miłośników Wojsławic znalazło oryginalny sposób na przybliżenie mieszkańcom sześciowiekowej historii tej miejscowości. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w Spotkaniach Trzech Kultur.
Pastor Gottlob Adolph stał na ambonie i, grożąc palcem, wymyślał na wszystkich innowierców. Nagle powałą Kościoła Łaski w Jeleniej Górze wstrząsnął grzmot, a w pastora uderzył piorun, zabijając go na miejscu.
Wspólne lipcowe święto chrześcijan w Ustroniu – Festiwal Ekumeniczny – odbyło się w tym roku, od 11 do 26 lipca, już po raz piąty. W ramach festiwalu odbywały się koncerty, wystawy, prelekcje i spotkania z ciekawymi ludźmi.