Długi pontyfikat papieża Koptów

Papież Szenuda III w poniedziałek 14 listopada świętował 40 rocznicę intronizacji na 117. patriarchę Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. W siedzibie patriarchy pod Kairem zgromadziło się z tej okazji ponad 5 tysięcy wiernych.

List z życzeniami przysłał premier Egiptu. Obecni na uroczystości byli przedstawiciele władzy wykonawczej i sądowniczej - jeżeli chodzi o pierwszych to głównie z poprzedniego rządu. Po spacyfikowaniu przez wojsko demonstracji Koptów w październiku - zginęło wtedy 28 osób - stosunki między władzami a społecznością Koptów ochłodły. Papież Szenuda zamierzał nawet odwołać uroczystość rocznicy intronizacji w proteście przeciwko postępowaniu wojska w trakcie demonstracji Koptów.

Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.