Chrzest 400 dzieci w Tbilisi

Patriarcha gruzińskiej Cerkwi Ilia II ochrzcił w niedzielę w katedrze w Tbilisi kolejne dzieci w ramach kampanii, mającej przyczynić się do przyrostu naturalnego

Ilia II zobowiązał się, że zostanie ojcem chrzestnym wszystkich dzieci, które przyjdą na świat w rodzinach prawosławnych, mających już co najmniej dwoje potomstwa. Od 2008 roku, kiedy rozpoczął swą kampanię, pozyskał już prawie 11 tysięcy chrześniaków.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili podkreślił wielkie zasługi patriarchy dla wzrostu liczby urodzeń. W 2010 roku wskaźnik urodzeń był w tym kraju o 25 proc. wyższy niż w 2005 roku. Rodzice wielu z ochrzczonych w niedziele dzieci przyznali, że to właśnie inicjatywa patriarchy sprawiła, iż zdecydowali się na kolejne potomstwo.

«« | « | 1 | » | »»
 • olek
  06.05.2012 20:20
  jak można chrzcic nieświadome niczego dzieci?pokażcie mi gdzie jest to napisane w Piśmie?
 • trup
  06.05.2012 22:14
  w ksiedze psalmów czytamy w psalmie 8 cyt(3 Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę,
  na przekór Twym przeciwnikom,
  aby poskromić nieprzyjaciela i wroga.)
  można by zadać pytanie jak niemowlęta mogą oddawać chwałę Bogu - a jeżeli są świadome , że oddają chwałę Bogu to tym bardziej mogą być świadome działania Ducha św .
 • brat
  07.05.2012 12:45
  Czekamy na podobną inicjatywę w polskim kościele, ze strony polskich biskupów !!!
  Też nie jest dobrze z przyrostem.
  Potrzeba ogólnopolskiej akcji, czemu kościół nie miał by wyjść z propozycją jakiejś przemyślanej ale i chwytnej akcji prorodzinnej. Na dziś to każdy sobie, może połączmy siły !!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.