Pochlebnie o nowym rządzie

Patriarchat moskiewski stara się zacieśniać swe związki z państwem. Jego rzecznik ks. Wsiewołod Czaplin wyraził zadowolenie z kształtu utworzonego rządu Federacji Rosyjskiej.

Występując jednocześnie na prezentacji pracy badawczej „Narodowa idea Rosji” poparł on tezę o unikalnej organizacji życia społecznego w Rosji.

Ks. Czaplin przekonuje o utworzeniu nowej konfiguracji władzy, choć wielu komentatorów życia politycznego uważa inaczej. Zdaniem protojereja Wsiewołoda Czaplina tę nowość wprowadzają nowi ludzie w składzie rządu, jak się wyraził, „ludzie myślący, stwarzający nadzieję, że to, co stare, stanie się nowym”. W skład rządu Dmitrija Miedwiediewa weszły osoby z doświadczeniem okresu ZSRR, lat dziewięćdziesiątych i początku XXI wieku, co stwarza nadzieję na modyfikację kierunków rozwoju kraju. Według prawosławnego duchownego „dyskusja na temat, jakim powinno być państwo, jego prawo, polityka i rola w świecie dopiera się rozpoczyna”. O tożsamości, samoistności państwa decyduje zdaniem Czaplina idea jasnych celów dających sens życia. Zestaw takich celów znalazł się w prezentowanej pracy badawczej „Narodowa idea Rosji”, który w większości współbrzmi z ideami wypracowanymi przez Światowy Rosyjski Sobór Ludowy.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.