Będzie cerkiew na Łubiance

Patriarcha moskiewski poświęcił kamień węgielny pod budowę nowej świątyni na moskiewskiej Łubiance.

Cyryl modlił się też za ofiary zamachów w Wołgogradzie, w wyniku których śmierć poniosły łącznie 33 osoby, a 102 ucierpiały wskutek odniesionych ran.

Na budowie świątyni Nowych Męczenników Rosyjskich, usytuowanej na terytorium monasteru Ofiarowania Pańskiego obok wyniosłych gmachów Federalnej Służby Bezpieczeństwa, dawnego KGB, patriarcha Cyryl poświęcił kamień węgielny. Cierpienia prześladowanych za wiarę nazwał „zbawczą drogą Golgoty”, którą współczesny człowiek powinien zachować w pamięci dla przestrogi i zrozumienia sensu tych wydarzeń.

W tym kontekście ostatnie dwa akty terrorystyczne w Wołgogradzie wywołały szok i gorycz z powodu śmierci niewinnych ofiar oraz cierpienia ich najbliższych. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia modlił się w intencji zabitych i ich rodzin. Pamięć o ofiarach zbrodniczego systemu tzw. „naukowego socjalizmu” nie powstrzymuje współczesnych zbrodniarzy, którzy przewrotnie powołując się na hasła religijne sprawiają ból setkom niewinnych ludzi, pozbawiając ich życia czy zadając rany.

«« | « | 1 | » | »»
  • JAWA25
    20.05.2017 11:26
    A może coś o tym jak Cyryl "sprzeciwił się zrównywaniu odpowiedzialności sowieckiej Rosji z nazistowskimi Niemcami za rozpętanie II wojny światowej" http://kosciol.wiara.pl/doc/1313246.Patriarcha-przeciw-odbrazawianiu-historii
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.