Rosjanie pomagają Grekom

Ponad 400 tys. euro na pomoc biednym w Grecji zebrały prawosławne parafie w Rosji i poza jej granicami. Patriarcha moskiewski wskazał, że akcja jest wyrazem solidarności z „potrzebującym pomocy bratnim prawosławnym krajem”.

Od 19 lutego, przez oficjalne struktury rosyjskiego prawosławia prowadzona jest zbiórka na rzecz obywateli Grecji będących w potrzebie wskutek rezultacie panującego tam kryzysu. Inicjatywę poparł i pobłogosławił patriarcha moskiewski Cyryl, uzasadniając ją koniecznością „pomocy biednym bratniego, prawosławnego kraju”.

Nadzór nad przeprowadzeniem zbiórki powierzono patriarszemu wydziałowi ds. dobroczynności. Pieniądze zaczęły spływać z prawosławnych parafii, monasterów i wprost od zwykłych obywateli w Rosji i zza granicy. Do tej pory zebrano ponad 17 mln rubli, czyli równowartość ponad 400 tys. euro.

Zebrane środki najprawdopodobniej przeznaczone zostaną na zorganizowanie zaopatrzenia bezpłatnych kuchni dla biednych, prowadzonych przez organizację dobroczynną „Apostoli”, będącą dobroczynną strukturą prawosławnej archidiecezji Aten.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.